ZenCart - e-shop

ZenCart je open source systém pro internetový obchod, vytvořený pro PHP a využívající databázi MySQL. Zencart, bohužel není příliš dobře navržen a optimalizován pro výkon (zejména co se týká práce s databází), proto používání systému ZenCart nedoporučujeme. Chcete-li tento systém přesto používat, vypněte v jeho konfiguraci logování dotazů. Domovská stránka projektu je na adrese http://zencart.cz.

Pokud chcete ve vámi vybraném redakčním systému využívat SEO-friendly URL, je nutné pro danou doménu povolit zpracování souboru ".htaccess". Toto nastavení naleznete v uživatelském rozhraní v detailu domény na záložce "WWW+FTP" pod tlačítkem "Nastavení" a to zvlášť pro doménu a její subdomény.

Příklad instalace Zencart ve verzi 1.3.8a

Popisovaný postup je uveden pro novou čistou instalaci ve verzi 1.3.8a, bez dalších rozšíření a úprav konfigurace. Jiné verze mohou mít postup instalace odlišný a mohou také pracovat jinak.
 1. Stáhněte instalační balíček Zencart http://zencart.cz
 2. Nyní se přihlaste na FTP (FTP přihlašovací údaje vytvoříte v uživatelském rozhraní ve správě domény na záložce WWW+FTP) a z vašeho počítače nakopírujte do složky se jménem vaší (sub)domény celý obsah z instalačního balíčku Zencartu a baličku češtiny (oficiální návod ze stránek Zencartu hovoří o nakopírování souborů z češtinou až po instalaci, nicméně nesetkal jsem se žádným problémem pokud tak učiníte hned).
 3. V internetovém prohlížeči zvolte URL adresu s umístěním vašeho Zencartu. Na následujících třech obrazovkách se zobrazí obecné informace, uvítání a licenční podmínky. Pokračujeme přes "click here".
 4. Pokračujeme přes "continue".
 5. Odsouhlasíme licenční podmínky GNU licence a pokračujeme přes "continue".
 6. Následující tři obrázky představují nastavení serveru php a přístupová práva adresářů na ftp, která Zencart bude požadovat. Instalaci zahájíme přes tlačítko "install".


 7. Nyní budeme potřebovat údaje pro přihlášení k databázi. Přihlaste se znovu do uživatelského rozhraníe na adrese https://administrace.hosting-zdarma.cz. Údaje naleznete v menu Domény>Správa domén> ...spravovat>Databáze. Pokud databáze není založena vytvoříme ji přes tlačítko "Založit MySQL databázi".
  • Database Type v rolovacím menu zvolte MySQL.
  • Database host naleznete v uživatelském rozhraníi ve sloupci s názvem Server.
  • Database Username naleznete v uživatelském rozhraní jako MySQL jméno.
  • Database Password v uživatelském rozhraní nahraďte vaším heslem a uložte. Stejné heslo vyplňte i v instalaci Zencartu.
  • Database Name naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Jméno databáze.
  • Table Prefix, pokud nevite oč se jedná nepotřebujete tuto hodnotu měnit.
  Více informací o připojeni k MySQL viz také téma Jaké mám použít údaje pro databázi MySQL?

 8. Na následující obrazovce není nutné opět nic měnit a můžeme pokračovat přes "Save System Settings".
 9. Chcete-li propojit váš Zencart s diskuzním fórem phpBB je zde možné nastavit cestu k instalaci vaší phpBB. Pokračujeme tlačítkem "Save phpBB Settings".
 10. Zde naleznete již uživatelské nastavení vašeho obchodu, vyplníme tedy dle svých požadavků jméno vašeho shopu, vlastníka a také jeho email. Ostatní údaje můžeme zatím ponechat a doupravit je později přímo z administrace Zencartu. Cvakneme na tlačítko' "Save Store Settings" pokračování v instalaci.
 11. Vyplníme přihlašovací údaje správce eshopu a jeho email. Údaje si nezapomeňte uložit jinak nebude později z administrace eshopu možné editovat váš Zencart. Pokračujte přes "Save Admin Settings".
 12. Tímto je instalace zdárně ukončena a zbývá ji pouze doladit.
 13. Pokud jste se z předešlé stránky šli podívat jak instalace na vaší doméně nyní vypadá objeví se následující varovná hláška. Přihlaste se proto znovu na FTP:
  • Smažte nebo alespoň přejmenujeme adresář s instalací ./zc_install už ji nebudeme potřebovat.
  • Přes vašeho FTP klienta (např.Total Commander) změňte přístupová práva souboru configure.php, je umístěn ve složce includes tedy ./includes/configure.php a zvolte upravit na 444 nebo 644 (v Total Commaderu naleznete tuto úpravu v horním menu pod Soubor->Změna atributů...).
 

Proč k nám?

 • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
 • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
 • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
 • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
 • Zálohování vašich dat každý den.
 • Online zálohy ke stažení zdarma.
 • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
 • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
 • Dostupnost služeb přes 99,9%.
 • Online platební brána.
Spravujeme
14289
domén