WordPress - redakční systém / blog (CMS)

WordPress je možné provozovat jako volně šiřitelný software založený na GNU/GPL licenci, vytvořený pro webservery s podporou PHP a s využitím databáze MySQL.

Oficiální stránky vývojářů projektu naleznete na adrese http://wordpress.org, kde je možné vždy stáhnout i nejaktuálnější verzi CMS WordPress. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://cs.wordpress.org.

Pokud chcete ve vámi vybraném redakčním systému využívat SEO-friendly URL, je nutné pro danou doménu povolit zpracování souboru ".htaccess". Toto nastavení naleznete v uživatelském rozhraní v detailu domény na záložce "WWW+FTP" pod tlačítkem "Nastavení" a to zvlášť pro doménu a její subdomény.

Příklad instalace pro WordPress ve verzi 3.3.1

Popisovaný postup je uveden pro novou čistou instalaci ve verzi 3.3.1, bez dalších rozšíření a úprav konfigurace. Jiné verze mohou mít postup instalace odlišný a mohou také pracovat jinak.

 1. Stáhněte si instalační balíček CMS WordPress na adrese http://wordpress.org/download nebo http://cs.wordpress.org na váš počítač.
 2. Přístupové údaje pro FTP naleznete v detailu domény v uživatelském rozhraní, viz menu "Domény> Správa domén" na záložce "WWW+FTP". Více informací o připojení na FTP naleznete zde.
 3. Po přihlášení na FTP pomocí vašeho FTP klienta (např. FileZilla, WinSCP, Total Commander, CuteFTP ajn.) překopírujte rozbalený obsah instalačního balíčku do složky se jménem vaší domény nebo subdomény. Adresář s názvem své domény nebo subdomény na FTP ručně nezakládejte, je vytvořen vždy v závislosti na založených záznamech na záložce "WWW+FTP".

 4. V internetovém prohlížeči zvolte URL adresu s umístěním vašeho WordPressu, např. http://jmeno-vasi-domeny.cz. Zobrazí se vám nejspíš tato úvodní obrazovka s warningovým hlášením instalátoru, které vyřešíme kliknutím na jediné tlačítko "Vytvořit konfigurační soubor".

 5. Pokračujete přes tlačítko "Let's Go!"

 6. Nyní budeme potřebovat údaje pro přihlášení k databázi, přihlaste se proto znovu do uživatelského rozhraní. Údaje naleznete v menu "Domény> Správa domén>..spravovat> Databáze". Pokud databáze není založena vytvoříme ji přes tlačítko "Založit MySQL databázi".
  • Dabase Name naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Jméno databáze.
  • User name naleznete v uživatelském rozhraní jako MySQL jméno.
  • Password nebo-li heslo nahraďte v uživatelském rozhraní vaším heslem a uložte. Stejné heslo poté vyplňte i v instalaci WordPressu.
  • Database Host naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Server.
  • Table Prefix pokud nevite oč se jedná nepotřebujete tuto hodnotu měnit.
  Zadané hodnoty v instalátoru potvrďte volbou "Submit".

  Více informací o připojení k MySQL viz také téma Jaké mám použít údaje pro přihlášení k databázi MySQL?

 7. Pokračujete přes tlačítko "Run the install"

 8. Napište jméno vašich stránek (lze později změnit v administraci WordPressu). Své přístupové údaje do administračního rozhraní zvolte a vyplňte uvážlivě, s chybnými údaji nelze administraci WordPress spravovat. Instalaci dokončíte potvrzením tlačítka "Instalovat WordPress".

 9. Tímto je instalace dokončena a můžete přejít do administrace WordPressu přes tlačítko "Přihlásit se", kde poté vyplníte vaše v předešlém kroku uvedené údaje.

Doporučená optimalizace pro WordPress

Pokud používáte Wordpress doporučjeme stáhnout plugin WP Super Cache, který výrazně napomůže zredukovat CPU zátěž a urychlit i běh vašeho CMS. Po instalaci pluginu jej v nastavení wordpressu nezapomeňte také zapnout "ON". Zaškrtněte Cache rebuild v závislosti na návštěvnosti respektive obměně stránek. Pokud máte např. často navštěvovanou diskuzi s mnoha novými příspěvky denně, pak Cache rebuild zaškrtněte. V opačném případe ponechte nezaškrtnuto.


Proč k nám?

 • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
 • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
 • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
 • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
 • Zálohování vašich dat každý den.
 • Online zálohy ke stažení zdarma.
 • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
 • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
 • Dostupnost služeb přes 99,9%.
 • Online platební brána.
Spravujeme
14289
domén