Limit přenosu dat

Co je to limit přenosu dat?

Limit přenosu dat nebo též "traffic" je množství dat, které může být přeneseno mezi serverem a okolním světem, tzn. například načtení vaší webové stránky, stažení obrázku, videa či jakéhokoliv jiného souboru z vaší webové stránky. Do trafficu se naopak nezapočítává přenos vašich dat na server např. při uploadu vašich stránek přes protokol FTP.

Lze sledovat objem přenesených dat (traffic)?

Ano, v detailu vaší domény v uživatelském rozhraní, viz menu "Domény> Správa domén" na záložce "Kvóty+Limity". Zde je zobrazen aktuálně vyčerpaný objem přenesených dat a odpočet času, který ještě zbývá do vynulování naměřených hodnot.

Objem dat přenesených z konkrétních IP adres zjistíte z access logu v adresáři "log" umístěného na FTP vaší domény. Pro přihlášení je nutné použít "Globální FTP přístupové údaje", které získáte z detailu domény v uživatelském rozhraní.

Co když překročím limit přenosu dat (traffic)?

Maximální objem přenesených dat je dán parametry hostingového programu. Pokud máte přenos dat větší než je v rámci programu k dispozici, dojde k pozastavení provozu vašeho webu a to až do následujícího resetu počítadla trafficu. Restart naměřeného přenosu dat probíhá každý den po půlnoci.

Lze předejít omezení provozu?

Pokud máte v uživatelském rozhraní v nastavení vašeho účtu povolené automatické účtování za překročený traffic (jedná se o výchozí nastavení) a zároveň dostatečný zůstatek na kreditu, dojde ke stržení platby (viz ceník) za dočasné navýšení limitu o 10 GB (totéž za každé další překročení). Díky tomu nedojde k omezení provozu.

Pozn.: V případě, že jste váš kredit navýšili až po zablokování, dojde k obnovení provozu automaticky cca do hodiny.

Jak lépe optimalizovat provoz webových stránek?

Umožněte download pouze přihlášeným uživatelům vašich stránek. Použijte menší soubory, především pro obrázky a videa. Zakažte pomocí souboru .htaccess přístup IP adresám, které nadměrně čerpají váš traffic. Více viz dokumentace.

Pozn.: Používaní souboru .htaccess je nutné povolit také v uživatelském rozhraní v detailu domény na záložce "WWW+FTP".


Proč k nám?

  • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
  • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
  • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
  • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
  • Zálohování vašich dat každý den.
  • Online zálohy ke stažení zdarma.
  • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
  • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
  • Dostupnost služeb přes 99,9%.
  • Online platební brána.
Spravujeme
14246
domén