Prestashop - e-shop

Prestashop je možné provozovat zdarma v rámci OSL licence, je vytvořen pro webservery s podporou PHP a databáze MySQL.

Oficiální stránky vývojářů projektu naleznete na adrese http://www.prestashop.com, kde je možné vždy stáhnout i nejaktuálnější verzi.

Pokud chcete ve vámi vybraném redakčním systému využívat SEO-friendly URL, je nutné pro danou doménu povolit zpracování souboru ".htaccess". Toto nastavení naleznete v uživatelském rozhraní v detailu domény na záložce "WWW+FTP" pod tlačítkem "Nastavení" a to zvlášť pro doménu a její subdomény.

Příklad instalace pro Prestashop ve verzi 1.4.7.3

Popisovaný postup je uveden pro novou čistou instalaci ve verzi 1.4.7.3, bez dalších rozšíření a úprav konfigurace. Jiné verze mohou mít postup instalace odlišný a mohou také pracovat jinak.
 1. Stáhněte si instalační balíček Prestashop na adrese http://www.prestashop.com/en/download na váš počítač.
 2. V uživatelském rozhraní na adrese https://administrace.hosting-zdarma.cz si mezitím připravte přístupové údaje pro FTP. Údaje naleznete v menu Domény>Správa domén> ...spravovat>WWW+FTP. Více informací o připojeni na FTP viz téma Jak se připojit k serveru přes FTP.
 3. Po přihlášení na FTP pomocí vašeho FTP klienta (např. FileZilla, WinSCP, Total Commander, CuteFTP ajn.) překopírujte rozbalený obsah instalačního balíčku do složky se jménem vaší domény. Adresář domény na FTP nezakládejte, pokud máte v uživatelském rozhraní založen záznam o doméně II.řádu, je již na FTP serveru založen.

 4. V internetovém prohlížeči zvolte URL adresu s umístěním vašeho Prestashopu, např. http://jmeno-vasi-domeny.cz. Odsouhlaste licenční podmínky a pokračujte přes tlačítko "Next".

 5. Instalační aplikace si ověřuje aktuální konfiguraci serveru na který bude instalovat, mezi nepovinnými položkami můžete nalézt u dvou z nich varovná hlášení:
  • Povolení načítání externích URL adres neboli "url_fopen" - nejedná se o bezpečnou funkci, na webserveru je proto vypnutá. Doporučujeme v případě nutnosti načítání externích adres využít knihovny CURL dle dokumentace k php na php.net.
  • "magic_quotes_gpc" - pokud jej potřebujete lze výchozí nastavění upravit v konfiguraci souboru .htaccess.
  V instalaci pokračujte přes tlačítko "Next"

 6. Nyní budeme potřebovat údaje pro přihlášení k databázi. Přihlaste se znovu do uživatelského rozhraní na adrese https://administrace.hosting-zdarma.cz. Údaje naleznete v menu Domény>Správa domén> ...spravovat>Databáze. Pokud databáze není založena vytvořte ji přes tlačítko "Založit MySQL databázi".

  • Database server name naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Server.
  • Dabase name naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Jméno databáze.
  • Database login naleznete v uživatelském rozhraní jako MySQL jméno.
  • Database password nebo-li heslo nahraďte v uživatelském rozhraní vaším heslem a uložte. Stejné heslo poté vyplňte i v instalaci Prestashopu.
  • Database engine doporučujeme výchozí InnoDB
  • PrestaShop database tables prefix pokud nevite oč se jedná nepotřebujete tuto hodnotu měnit.
  Zadané hodnoty pro přihlášení k databázi můžete po jejich vyplnění ověřit přes tlačítko "Verify my database settings". Installation type: zde vyberte mezi základní variantou LITE nebo plnou verzí FULL s více moduly. Email Configuration na obrázku vidíte příklad vyplnění těchto údajů pro odesílání ze smtp, tyto údaje však není pro instalaci nutné vyplňovat a lze je vyplnit i kdykoliv později v administraci Prestashopu. Po vyplnění údajů pokračujte přes tlačítko "Next".

  Více informací o připojení k MySQL viz také téma Jaké mám použít údaje pro přihlášení k databázi MySQL?

 7. Napište jméno vašich stránek (lze později změnit v administraci Prestashopu). Své přístupové údaje do administračního rozhraní zvolte a vyplňte uvážlivě, s chybnými údaji nelze administraci Prestashopu spravovat. Pokračujte přes tlačítko "Next".

 8. Instalace je hotová, nyní můžeme přejít ke správě vašeho obsahu, tlačítko "Manage your store".
 9. Po přihlášení na adrese adminu Prestashopu, se vám zobrazí varovné okno, které vás nabádá k dvěma drobným bezpečnostním úpravám:  Přihlaste se znovu na FTP pomocí vašeho FTP klienta a smažte zde adresář install. Dále přejmenujte adresář admin. Toto přejmenování si pamatujte, podle toho pak bude vypadat také URL adresa pro správu vašeho Prestashopu, například pokud adresář pojmenujete "admin143" bude adresa vypadat jako http://jmeno-vasi-domeny.cz/admin143. Po přejmenování složky admin a smazání složky install se vám zobrazí přihlašovací obrazovka do správy eshopu.

Proč k nám?

 • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
 • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
 • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
 • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
 • Zálohování vašich dat každý den.
 • Online zálohy ke stažení zdarma.
 • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
 • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
 • Dostupnost služeb přes 99,9%.
 • Online platební brána.
Spravujeme
14289
domén