phpBB - diskusní fórum

PhpBB je možné provozovat jako volně šiřitelný software založený na GNU/GPL licenci, vytvořený pro webservery s podporou PHP a s využitím databáze MySQL.

Oficiální stránky vývojářů projektu naleznete na adrese http://www.phpbb.com, kde je možné vždy stáhnout i nejaktuálnější verzi. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://www.phpbb.cz.

Pokud chcete ve vámi vybraném redakčním systému využívat SEO-friendly URL, je nutné pro danou doménu povolit zpracování souboru ".htaccess". Toto nastavení naleznete v uživatelském rozhraní v detailu domény na záložce "WWW+FTP" pod tlačítkem "Nastavení" a to zvlášť pro doménu a její subdomény.

Příklad instalace phpBB ve verzi 3.0.5

Popisovaný postup je uveden pro novou čistou instalaci ve verzi 3.0.5, bez dalších rozšíření a úprav konfigurace. Jiné verze mohou mít postup instalace odlišný a mohou také pracovat jinak.
 1. Stáhněte instalační balíček phpBB z http://www.phpbb.cz/stahnout.
 2. Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor phpBB do dočasného adresáře (např. s použitím programu Total Commander). Do stejného adresáře také rozbalte soubor s případnou jazykovou lokalizací.
 3. S přihlašovacími údaji k FTP (vytvoříte v uživatelském rozhraní) se přihlašte a z vašeho počítače nakopírujte na FTP do složky domény nebo subdomény celý obsah instalačního balíčku phpBB.
 4. V internetovém prohlížeči zvolte URL adresu s umístěním vašeho phpBB. Zobrazí se tato obrazovka s průvodcem instalace.
 5. Instalátor obsahuje sadu záložek mezi nimi i záložku "Přehled" s kontaktem na plnou podporu phpBB. S vašimi dotazy je proto možné obrátit se přímo na vývojáře, my coby provozovatel hostingu nejsme technickou podporou CMS redakčních systémů.
 6. Vrátíme se zpět na záložku "Instalovat" a zvolíme tlačítko "pokračovat na další krok". Zobrazí se nám výčet podporovaných a před připravených nastavení serveru. Nepovinná položka instalátoru Allow_url_fopen je funkci z bezpečnostních důvodů zakázanou, nicméně plně je nahraditelná nainstalovanou knihovnou CURL popis použití CURL naleznete v dokumentaci k php na http://www.php.net. Pokračujeme přes tlačítko "začít instalaci".
 7. Nyní budeme potřebovat údaje pro přihlášení k databázi. Přihlaste se do uživatelského rozhraní na adrese https://administrace.hosting-zdarma.cz. Údaje naleznete v menu Domény>Správa domén> ...spravovat>Databáze. Pokud databáze není založena vytvoříme ji přes tlačítko "Založit MySQL databázi".
  • Druh databáze: v rolovacím menu změnte na MySQL.
  • Databazový server nebo DSN: naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Server.
  • Port databazového serveru: nevyplňujeme.
  • Název databáze: naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Jméno databáze.
  • Už. jméno databáze: naleznete v uživatelském rozhraní jako MySQL jméno.
  • Heslo databáze: v uživatelském rozhraní nahraďte vaším heslem a uložte. Stejné heslo vyplňte i v instalaci phpBB.
  • Předpona tabulek v databázi: nebo-li Prefix, pokud nevite oč se jedná nepotřebujete tuto hodnotu měnit.
  Více informací o připojeni k MySQL viz také téma Jaké mám použít údaje pro přihlášení k databázi MySQL?

 8. Jednotlivé úspěšně provedené kroky instalace jsou vždy potvrzovány. Viz ilustrační obrázek z instalátoru.
 9. Zde vyplníme přihlašovací údaje do administrační části phpBB. Údaje si nezapomeňte poznamenat jinak nebudete moci spravovat vaše diskuzní fórum v ostrém provozu.
 10. Následuje potvrzení o kontrole zadaných údajů pro administrační část. Je-li vše v pořádku pokračujeme na další obrazovku, kde je také potvrzeno i vytvoření konfiguračního souboru, uloženého na ftp.


 11. Pokud plánujete odesílat vašim návštěvníkům emaily prostřednictvím fóra doporučujeme nastavit volbu "Použít smtp server pro odesílání" na ANO. Adresa smtp serveru pak bude smtp."zadáte jméno své domény" (např. pro doménu firma.cz zadáte smtp.firma.cz). Jako přihlašovací údaje zvolíte existující emailovou schránku vaší domény (např. info@firma.cz a její přihlašovací údaje). Nemáte-li schránku založenou je tak možné učinit v uživatelském rozhraní - menu Email. Další údaje na této stránce již není nutné pro dokončení instalace upravovat. Můžeme pokračovat.
 12. Úspěšné zadání údajů z předešlého kroku instalátor opět potvrdí.
 13. Tímto je instalační proces phpBB plně hotov a připraven k vašemu použití.
 

Proč k nám?

 • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
 • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
 • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
 • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
 • Zálohování vašich dat každý den.
 • Online zálohy ke stažení zdarma.
 • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
 • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
 • Dostupnost služeb přes 99,9%.
 • Online platební brána.
Spravujeme
14289
domén