OpenCart - e-shop

OpenCart je možné provozovat jako volně šiřitelný software založený na GNU/GPL licenci, vytvořený pro webservery s podporou PHP a s využitím databáze MySQL.

Oficiální stránky vývojářů projektu naleznete na adrese http://opencart.com, kde je možné vždy stáhnout i nejaktuálnější verzi eshopu.

Pokud chcete ve vámi vybraném redakčním systému využívat SEO-friendly URL, je nutné pro danou doménu povolit zpracování souboru ".htaccess". Toto nastavení naleznete v uživatelském rozhraní v detailu domény na záložce "WWW+FTP" pod tlačítkem "Nastavení" a to zvlášť pro doménu a její subdomény.

Příklad instalace pro OpenCart ve verzi 1.5.2.1

Popisovaný postup je uveden pro novou čistou instalaci ve verzi 1.5.2.1, bez dalších rozšíření a úprav konfigurace. Jiné verze mohou mít postup instalace odlišný a mohou také pracovat jinak.
 1. Stáhněte si instalační balíček OpenCartu na adrese http://opencart.com na váš počítač.
 2. V uživatelském rozhraní na adrese https://administrace.hosting-zdarma.cz si mezitím připravte přístupové údaje pro FTP. Údaje naleznete v menu Domény>Správa domén> ...spravovat>WWW+FTP. Více informací o připojeni na FTP viz téma Jak se připojit k serveru přes FTP.
 3. Po přihlášení na FTP pomocí vašeho FTP klienta (např FileZilla, WinSCP, Total Commander, CuteFTP ajn.) překopírujte rozbalený obsah instalačního balíčku do složky se jménem vaší domény. Adresář domény na FTP nezakládejte, pokud máte v uživatelském rozhraní založen záznam o doméně II.řádu, je již na FTP serveru založen.

 4. OpenCart vyžaduje pro nahraný obsah na FTP nastavit správný chmod neboli práva (čtení/zápis) pro některé adresáře a soubory a to na 775 nebo 777
  image/
  image/cache/
  image/data/
  system/cache/
  system/logs/
  download/
  config.php
  admin/config.php

  Úpravu práv provedete přes vámi vybraného FTP klienta, který jste použili pro nahrání dat. Pro adresáře již pravděpodobně budete mít práva na 775. Změnu práv by proto mělo stačit provést pouze u souborů:
  config.php
  a
  admin/config.php

 5. V internetovém prohlížeči zvolte URL adresu s umístěním vašeho OpenCartu, např. http://jmeno-vasi-domeny.cz. Zobrazí se vám úvodní obrazovka instalátoru. Odsouhlaste licenční podmínky aplikace a pokračujte přes tlačítko "Continue".

 6. Nastavení "Magic Quotes GPC" pokud jej budete potřebovat, je možné upravit kdykoliv později přes soubor .htaccess, který ovšem v uživatelském rozhraní nezapomeňte aktivovat. Pokud máte správně nastavená práva (čtení/zápis) ke všem složkám a souborům na FTP, pokračujeme dále přes tlačítko "Continue".

 7. Nyní budeme potřebovat údaje pro přihlášení k databázi. Přihlaste se znovu do uživatelského rozhraní na adrese https://administrace.hosting-zdarma.cz. Údaje naleznete v menu Domény>Správa domén> ...spravovat>Databáze. Pokud databáze není založena vytvořte ji přes tlačítko "Založit MySQL databázi".

  • Database Host naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Server.
  • User naleznete v uživatelském rozhraní jako MySQL jméno.
  • Password nebo-li heslo nahraďte v uživatelském rozhraní vaším heslem a uložte. Stejné heslo poté vyplňte i v instalaci OpenCartu.
  • Dabase Name naleznete v uživatelském rozhraní ve sloupci s názvem Jméno databáze.
  • Dabase Prefix pokud nevite oč se jedná nepotřebujete tuto hodnotu vyplňovat.
  Dále si zvolte a vyplňte přihlašovací údaje, které budou sloužit později k přihlášení do administrace vašeho e-shopu, Tyto údaje si pečlivě poznamenejte (údaje budete znát pouze vy). Pokud máte všechny údaje na této stránce zadány, pokračujte přes tlačítko "Continue".

  Více informací o připojení k MySQL viz také téma Jaké mám použít údaje pro přihlášení k databázi MySQL?

 8. Základní kroky instalace jsou dokončeny. Nyní můžeme přejít na vytvořené stránky eshopu nebo se přihlásit přímo do administračního rozhraní nahrané aplikace.

 9. Posledním krokem, který nám naznačuje už předešlý obrázek je odstranění složky install, přihlaste se proto znovu na FTP a složku install smažte.

 

Proč k nám?

 • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
 • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
 • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
 • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
 • Zálohování vašich dat každý den.
 • Online zálohy ke stažení zdarma.
 • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
 • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
 • Dostupnost služeb přes 99,9%.
 • Online platební brána.
Spravujeme
14289
domén