Odemčení DNS záznamů

Jak odemknout NS záznamy (name servery domény)?

NS záznamy se neodemykají, namísto toho jsou přes registrátora zadány NS záznamy nové. Aktuální údaje před i po změně lze ověřit ve whois. Změnu je možné provést ručně v uživatelském rozhraní nebo autorizovaným požadavkem požádat o změnu na naší zákaznické podpoře. Jakmile ke změně NS dojde, pak veškeré úpravy v nastavení (např. úprava A záznamu) je nutné provádět v DNS zóně u nového poskytovatele.

Změna NS u CZ domén:
 1. Svého nového správce DNS vaší domény požádejte nejlépe o sdělení ID jeho NSSETu.
 2. NSSET ID lze pro vaši doménu uvést buď ve formuláři registrátora nebo v uživatelském rozhraní v menu "Domény> Správa domén>.. spravovat> DNS> NS záznamy". Změnu je nutné potvrdit na emailu registrovaného s doménou, zpravidla email držitele. Potvrzená změna se projeví cca do 1-2 dní.

Pozn.: V případě, že váš nový poskytovatel nemá NSSET a sdělil vám pouze name servery nebo potřebujete provést zaslání na jiný email než na který je doména zaregistrována. Doporučujeme použít formulář registrátora namísto uživatelského rozhraní, která tyto možnosti změny nenabízí. Při zaslání žádosti o potvrzení na jiný email, je nutné počítat s ověřením na základě úředně ověřeného nebo elektronického podpisu.

Změna NS u ostatních TLD:
 1. Svého nového správce DNS vaší domény požádejte o sdělení NS (name serverů).
 2. O změnu lze zažádat buď přes autorizovaný požadavek ve kterém uveďte hodnoty nových name serverů nebo můžete změnu provést přímo v uživatelském rozhraní, viz menu "Domény> Správa domén>.. spravovat> DNS> NS záznamy". Váš požadavek je zaslán na registrátora a zpravidla do několika minut registrem také zpracován. Po změně nastavení NS se tato změna v sítí internet projeví cca do 1-2 dní.

Jak odemknout A záznam (provoz web serveru)?

Ve výchozím nastavení DNS zóny se vám v uživatelském rozhraní např. pro doménu, zobrazí tři uzamčené DNS záznamy: hvězdičkový typu CNAME, A záznam a záznam typu AAAA. Podobně jako na ilustračním obrázku níže.

Existence těchto DNS záznamů je přímo závislá na existenci doménových záznamů na záložce "WWW+FTP" a tím i adresářových složek na FTP serveru určených pro vaši doménu. Uzamčené DNS záznamy proto z nastavení DNS neodemykáte, ale naopak se smažou, pokud zrušíte blokující doménový záznam ze záložky "WWW+FTP".

Postup zrušení blokujícího záznamu domény II. řádu (pro subdoménu (viz "Správa domén III. řádu") je postup obdobný):

 1. Přihlaste se do uživatelského rozhraní pod "Domény> Správa domén>.. spravovat> WWW+FTP".
 2. Pokud máte obsah z FTP ze složky vaší domény zazálohován, smažte záznam pomocí ikony křížku.

 3. Předešlým krokem došlo ke smazání blokujících DNS záznamů a nyní lze vytvořit vaše vlastní.

Pozn.: Uvedené řešení je pro doménu, samozřejmě pokud doménu chcete ponechat u nás a přesměrovat existující subdoménu (doménu III.řádu) smažte jen záznam subdomény a záznam domény ponechte beze změn.

Jak odemknout MX záznam (provoz Mail serveru)?

Pokud se vám v nastavení DNS zóny v uživatelském rozhraní u vaší domény zobrazuje uzamčený MX záznam "antispam.hosting-zdarma.cz." viz ilustrační obrázek níže.

Pak tento uzamčený MX záznam neodemykáte, ale smažete, zrušením založených emailových schránek a následně zrušením mail (sub)domény viz záložka "Email" na které je nastavení MX záznamu v DNS závislé.

Pokud zatím své emailové schránky z našeho mail serveru rušit nechcete, nastavte vašemu MX záznamu vyšší prioritu - to znamená jakékoliv nižší číslo než jakou má náš MX s prioritou 10. Tím bude přednostně pošta doručována na vámi určený mail server. V případě nedostupnosti vašeho mail serveru však může být vaše pošta doručena k nám, proto toto řešení využijte jen dočasně po dobu přechodu a nikoliv jako trvalé řešení.

Postup zrušení blokujícího MX záznamu:

 1. Přihlaste se do uživatelského rozhraní pod "Domény> Správa domén>.. spravovat> Email".
 2. Smažte založené emailové schránky, viz ikona křížku u každého emailového záznamu.

 3. Nyní smažte emailovou (sub)doménu.

 4. Předešlým krokem došlo ke smazání blokujícího MX záznamu na záložce "DNS" a nyní lze vytvořit váš vlastní.

Související témata

Jak přesměrovat doménu nebo subdoménu pomocí A záznamu?
Jak přesměrovat subdoménu pomocí CNAME záznamu?
Jak změnit mail server neboli MX záznam?
Jak vrátím DNS zpět do výchozího stavu?

Proč k nám?

 • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
 • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
 • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
 • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
 • Zálohování vašich dat každý den.
 • Online zálohy ke stažení zdarma.
 • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
 • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
 • Dostupnost služeb přes 99,9%.
 • Online platební brána.
Spravujeme
14246
domén