Jak vrátím DNS zpět do výchozího stavu?

Tento návod se zabývá případy, kdy jste buď omylem nebo záměrně např. z důvodu změny mail serveru nebo přesměrování vaší domény rušily záznamy na záložkách "WWW+FTP" a "Email".

Nastavení výchozího mail serveru (MX záznam)

 1. Přihlaste se do uživatelského rozhraní, kde v levém menu klikněte na "Domény>Správa domén" a u požadované domény dále na tlačítko "Detail".
 2. V záložkách vyberte "Email".
 3. Pokud se na této záložce nachází pouze dvě tlačítka, klikněte na tlačítko "Vytvořit hlavní e-mailovou doménu". Na další obrazovce nic nevyplňujte a klikněte pouze na "Založit".
 4. Nyní je na záložce "Email" k dispozici správa pro vytváření a editaci schránek. Novou schránku založíte tlačítkem "Založit nový email".
 5. Na záložce "DNS", se vám vytvořil MX záznam s hodnotou antispam.hosting-zdarma.cz. Pokud zde máte jakýkoliv jiný MX záznam, doporučujeme je pro správnou funkčnost smazat.
 6. Na záložce "DNS", zkontrolujte zda-li se zde nachází subdoména "mail" směřující záznamem typu A na IP adresu 185.102.20.55. Pokud zde tento záznam nevidíte, klikněte na tlačítko "Vytvořit DNS záznam". Do formuláře "jméno záznamu" vložte slovo "mail" a do hodnoty záznamu uvedenou IP adresu. Ostatní přednastavené hodnoty neměnte a dejte "Uložit".
 7. Pokud vám to váš poskytovatel připojení k internetu umožňuje a chcete používat náš smtp server pro odchozí poštu, zkontrolujeme také zda-li se na záložce "DNS" nachází i dva záznamy se subdoménou "smtp", jeden typu A směřující na IP adresu 130.193.10.76 a druhý typu AAAA směřující na IP adresu 2a03:b780:1::216:3eff:fe00:24c. Oba záznamy případně přidáme obdobným způsobem jako v případě subdomény "mail".
 8. Změny v DNS zóně vstoupí v platnost po replikaci, dle zadaného času TTL (čas je uváděn v sekundách).

Nastavení výchozího webserveru domény (A záznam)

 1. Přihlásíme se do uživatelského rozhraní, kde z menu klikněte na "Domény>Správa domén" a u požadované domény dále na tlačítko "Detail".
 2. V záložkách vyberte "WWW+FTP".
 3. Klikněte na tlačítko "Založit doménu" nebo "Založit subdoménu" podle toho co chceme zpět zakládat.
 4. Na FTP se vám nyní založil adresář s názvém vaší domény (případně subdomény) a na záložce "DNS", kterou zkontrolujte se vytvořily záznamy typu A, AAAA a hvězdičky - díky, které není nutné vytvářet přesměrování aliasu domény pro zápis s www. Pokud máte pro daný záznam stále ještě uvedené své A, AAAA nebo CNAME záznamy, je nutné je zrušit.
 5. Změny v DNS zóně vstoupí v platnost po replikaci, dle zadaného času TTL (čas je uváděn v sekundách).

Související témata

Jak přesměrovat doménu nebo subdoménu pomocí A záznamu?
Jak přesměrovat subdoménu pomocí CNAME záznamu?
Jak změnit mail server neboli MX záznam?

Proč k nám?

 • Akční sleva na první rok pro nové registrace a převody domén.
 • Na rychlosti záleží, automatické registrace domén už do 5 minut.
 • Uživatelské rozhraní pro správu všech vašich domén.
 • Instalátor CMS aplikací Joomla, WordPress, Drupal.
 • Zálohování vašich dat každý den.
 • Online zálohy ke stažení zdarma.
 • Podpora SSL certifikátů Let's Encrypt.
 • Podpora IPv6, PHP7, MariaDB.
 • Dostupnost služeb přes 99,9%.
 • Online platební brána.
Spravujeme
14246
domén